Dodany: 2012-04-24 11:41:21
 

1% podatku na OPPNie od dziś organizowane są wszelkiego rodzaju zbiórki charytatywne i tworzone fundacje o różnym profilu działalności. Dzięki ich staraniom często daje się pomóc ludziom, który w innym wypadku sami by sobie nie poradzili.

 

Od kiedy zniesiono ulgę podatkowa związaną z darowiznami, biuro rachunkowe olsztyn propaguje wśród swoich klientów ideę przekazywania jednego procentu podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Jeśli zeznanie tworzone przez biuro rachunkowe olsztyn ma pozwalać na oddanie tej niewielkiej kwoty, musi ono zawierać dokładne dane organizacji wraz z numerem konta na jakie mają trafić pieniądze.

 

Każda jednostka jaka chce brać udział w tym procesie musi w odpowiednim czasie zgłosić ten fakt do odpowiedniego organu, jeśli tego nie zrobi, pieniądze nie będą mogły być wypłacone nawet mimo deklaracji podatnika na zeznaniu. Ponadto, jak informuje biuro rachunkowe olsztyn, organizując taką musi spełniać szereg warunków, by mogła być uznana za OPP. Nie jest jednak trudno ją założyć i nawet sami rodzice chorych dzieci często imają się tego sposobu, by zdobyć fundusze na leczenie pociechy swojej lub czyjejś..

Dodaj nowy komentarz do artykułu 1% podatku na OPP
Nick: