Dodany: 2012-04-24 10:51:47
 

Darowizny kościelneMimo, iż coraz większa liczna osób zaczyna deklarować brak istnienia w ich życiu praktyk religijnych, to nadal wspólnoty wyznaniowe (zwłaszcza Kościół Katolicki) cieszą się dość dużym powodzeniem wśród obywateli Polski. Jak możemy się dowiedzieć w jednostkach takich jak biuro rachunkowe olsztyn, prawo podatkowe przewiduje nawet preferencyjne możliwości uiszczania tak zwanych darowizn kościelnych.

 

Biuro rachunkowe olsztyn nie raz miało z tym faktem do czynienia przy dokonywaniu odliczeń. Nie wszyscy bowiem wiedzą, ale udokumentowaną odpowiednio darowiznę na rzecz dowolnej wspólnoty wyznaniowej można w całości odliczyć od podatku. Rzeczą bardzo ciekawą w tym przypadku jest to, że nie obowiązują tu żadne limity kwotowe ani procentowe względem wysokości dochodu, przy czym darowizna musi posiadać pewne podstawy dające możliwość określenia jej wysokości, na przykład na podstawie potwierdzenia przelewu.

 

Biuro rachunkowe olsztyn dostaje niekiedy od swoich klientów tego typu dane do rozliczeń. Ponadto na mocy konkordatu, datków tego rodzaju nie obejmuje już podatek od spadków i darowizn..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Darowizny kościelne
Nick: