Dodany: 2012-04-23 14:43:20
 

Wspólne rozliczanie małżonkówJednym z prawnych następstw zawarcia związku małżeńskiego jest uznanie przez państwowe organy wspólności majątku obojga osób. Dzięki temu biuro rachunkowe olsztyn, któtre zajmuje się rocznym zeznaniem takiej pary, może pozwolić sobie na wykorzystanie niektórych rozwiązań, dostępnych tylko dla osób zlecających to działanie dopiero po ślubie.

 

Biuro rachunkowe olsztyn jest bowiem jednostką świadczącą usługi z zakresu administrowania finansami także w obrębie podatków i wszelkich rozliczeń w tym zakresie. Ponieważ małżonkowie posiadają wedle prawa wspólny majątek, także razem mogą rozliczyć się z podatku należnego od jego powiększenia.

 

Daje to ogromne możliwości szukania oszczędności, a już zwłaszcza w sytuacji gdy pojawią się dzieci. W przypadku małżeństw biuro rachunkowe olsztyn może sobie pozwolić na rozdzielenie dochodów na dwie osoby i wykorzystanie szeregu ulg przysługujących osobom tworzącym wspólne gospodarstwo domowe. Para taka wypełnia nawet tylko jeden egzemplarz zeznania podatkowego (tak zwany PIT), a nie dwa osobne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wspólne rozliczanie małżonków
Nick: