Dodany: 2011-08-31 12:36:38
 

DywidendaWiele osób, które operują wolnymi środkami pragnie inwestować. Najlepiej jeśli inwestycja jest pewna, a dodatkowo firma, której akcje kupimy jest skłonna dzielić się rocznym zyskiem ze swoimi akcjonariuszami.

 

Takie spółki dzielące się raz w roku z akcjonariuszami - wypłacają coś co nazywamy dywidendą. Biuro rachunkowe ursus uznaje dywidendy w rozliczeniu firmy jako wolne środki przekazane z konta maklerskiego na konto finansowe. Dywidenda wypłacana jest proporcjonalnie do tego, co posiadamy, czyli im więcej akcji posiadamy tym większa roczna dywidenda będzie nam wypłacana.

 

Specjaliści z miejsc takich jak biuro rachunkowe ursus wiedzą, jakie spółki najczęściej wypłacają dywidendy. Są to spółki, które najczęściej zostały sprywatyzowane, a wcześniej część udziałów i zarządzania należało do skarbu państwa. Dywidenda jest więc dla akcjonariuszy niejako dodatkową formą wzbogacenia, z której to jednak nie trzeba się rozliczać, gdyż przy wypłacaniu dywidendy odliczany jest stosowny podatek od kwoty, jaką mieliśmy otrzymać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dywidenda
Nick: